Haber

AK Parti’li Aydemir: “Hiç olmazsa terör mevzusunda bir arada olalım”

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, İstanbul Beyoğlu’ndaki terör saldırısına ilişkin, “Hiç olmazsa terör mevzusunda bir arada olalım. Canlar gidiyor, aileler paramparça oluyor. Buna rağmen ‘Buradan bir şey devşirebilir miyiz?’ diye düşünüyorlar.” dedi.

Aydemir, Meclis’te düzenlediği basın toplantısında, altılı masanın İstanbul’daki terör saldırısına ilişkin tavrını eleştirdi.

Saldırının arkasında terör örgütü PKK’nın bulunduğunun açık olmasına karşın birtakım siyasetçilerin, öbür amaç varmış üzere “edepsizce açıklamalar yaptığını” söyleyen Aydemir, “Böyle bir şey olur mu? Siyaseten çıkar elde edebilmek için hakikatleri ters yüz ediyorlar. Yazıklar olsun.” diye konuştu.

Terör saldırısının gerisinde öbür bir şey varmış üzere göstermeye çalışanların bulunduğunu belirten Aydemir, “Aslında yaptıkları, teröristleri aklama, teröre meydan açma. İnsanda vicdan olur. Böyle olduğu için terör yeri geldiğinde mesafe alıyor. Hiç olmazsa terör mevzusunda bir arada olalım. Canlar gidiyor, aileler paramparça oluyor. Buna rağmen ‘Buradan bir şey devşirebilir miyiz?’ diye düşünüyorlar.” dedi.

Altılı masanın terör saldırısını kınayan ortak bildiri yayımladığını söz eden Aydemir, şöyle konuştu:

“Açıklamada ‘PKK/PYD’ sözü yok. ‘Terörü kınıyoruz…’ Meğer aşikar oldu ki ardında PKK/PYD var, neden ismini geçirmiyorsunuz? ‘HDP’yi korkuturuz, küstürürüz…’ Yalnızca o değil, bombayı patlatan teröristin ABD’nin Suriye’deki kamplarında eğitildiğine yönelik bilgiler var. Acaba ABD’yi küstürmeme korkusu nedeniyle mi yoksa daha evvel ‘PYD’yi terör örgütü olarak görmüyoruz’ diyen Kılıçdaroğlu’nu masadan refüze etmemek için mi bildiride PKK/PYD’nin ismi geçmiyor? Bu yapıdan bu ülkeye, millete yarar gelir mi? Asla gelmez. Bunların bu ikircikli hali millet tarafından da nefretle karşılanıyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu