Ekonomi

Mehmet Şimşek yabancı yatırımcının peşinde: Türk ekonomisini anlattık

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek yatırımcı arayışlarını sürdürürken, Borsa İstanbul’da kayıplar derinleşti, devre kesiciler çalıştı.

Şimşek, yabancı yatırımcıları çekmek için Körfez ülkelerine ziyaretlerini sürdürüyor. Şimşek, Borsa İstanbul’da süreçler durdurulduğu sırada sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

“Körfez ziyaretimizin son durağı Riyad’da iki gün boyunca yatırımcılarla çok verimli toplantılar yaptık. “Geleceğe Yatırım” kapsamında düzenlenen “Finansın Anlamını Dengelemek” panelinde Türk ekonomisini ve programımızı konuştuk. Bu yıl yedincisi düzenlenen “Yeni Pusula” temalı Girişim” toplantıları. Suudi Arabistan Maliye Bakanı Sayın Mohammed Al-Jadaan ile kamu maliyesi ve maliye konularını kapsayan “Mali Alanda İşbirliği”. vergilendirme reformları, maliye politikalarına ilişkin iklim değişikliği, kamu-özel sektör ortaklıkları, ulusal maliye politikaları, ikili ilişkilerin güçlendirilmesi, uluslararası uyum ve iş birliğinin geliştirilmesi.” Mutabakat Zaptı’nı imzaladık. Ayrıca Suudi Arabistan Yatırım Bakanı Sayın Khalid Al-Falih ile yaptığımız görüşmede iki ülke arasındaki potansiyel yatırım fırsatlarını değerlendirdik.”

Şimşek’in paylaşımının altına birçok sosyal medya kullanıcısı Borsa İstanbul’daki düşüşü sordu. (EKONOMİK HİZMET)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu