Teknoloji

İndirimlerle gündeme gelen Tesla’dan zam kararı

Tesla kısa süre önce Çin’de elektrikli otomobil fiyatlarını üç aydan kısa bir süre içinde ikinci kez düşürerek fiyat rekabetine girdi. Şirketin bu hamlesi, ülkedeki satışların düşük olmasının ardından geldi.

Tesla, Çin’deki Model 3 ve Model Y otomobillerinin tüm versiyonlarının fiyatlarını yüzde 6 indirerek yüzde 13,5’e indirmişti.

Örneğin, Model 3’ün başlangıç ​​fiyatı 265.900 yuan’dan 229.900 yuan’a (33.427 $) düştü.

Tesla’nın artırma kararı

Tesla, yaptığı son indirimlerin ardından Model Y’nin Çin’deki başlangıç ​​fiyatını artırdı. Şirket, Model Y başlangıç ​​fiyatını Çin’de 261.900 yuan’a (38.500 $) yükseltti.

Tesla, Model Y ve Model 3 araçlarının diğer versiyonlarının fiyatlarını değiştirmedi.

Çinli müşteriler indirime tepki göstermişti.

Geçtiğimiz günlerde otomobil üreticisinin showroom ve dağıtım merkezlerinde bir araya gelen yüzlerce Tesla sahibi, otomobil devinin üç ayda ikinci kez yaptığı fiyat indirimini protesto etti.

İndirimlerden önce hızlı bir şekilde Tesla satın alan yüzlerce kişi, fazla para verdiklerini göstererek para iadesi istedi.

Çin’deki otomobil üreticileri, zayıf talep karşısında uzun süredir teşviklere yöneldi, ancak Tesla, tüketicilerden gelen güçlü siparişler nedeniyle geçen yılın sonlarına kadar fiyatları düşürmedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu